Image default
Спорт Тенис

Ѓоковиќ против Андерсон во четвртфиналето на Мастерсот во Шангај

Третиот светски рекет Новак Ѓоковиќ избори четвртфинале на Мастерсот во Шангај, Кина, откако претпладнево го совлада Марко Чекинато со 2-0, по сетови 6:4 и 6:0.

Зегин

Ова беше своевиден реванш на Србинот за поразот во четвртфиналето на Ролан Гарос.

Зегин

Противник на Ѓоковиќ во следната фаза ќе биде Кевин Андерсон од Јужна Африка кој во осминафиналето беше поуспешен од Гркот Стафанос Циципас. Мастерост во Шангај се игра за награден фонд од седум милиони долари.

Поврзани вести

Червар: Во Металург бев дел од една прекрасна ракометна приказна

Лопетеги: Бејл ќе го заземе местото на Роналдо во Реал Мадрид

Ковач по триумфот во Супер купот: Постигнавме гол во право време

Дафинка Печорова