Image default
Вести Свет

Петмина повредени при истекување на гас во суд во Измир

Пет лица се повредени денеска при истекување на гас во судската палата во турскиот град Измир – пренесува МИА.

Зегин

Зградата е евакуирана, објави турската телевизија НТВ. Петмината се пренесени во болница, а еден од нив се наоѓа во критична состојба.

Зегин

Пред зградата на судот пристигнаа голем број амбулантни возила.

Засега се отфрлаат информациите за евентуална саботажа, соопшти полицијата.

Поврзани вести

ОФМ: Нема да дозволиме некој да си игра со имиџот на репрезентативците

Младите претприемачи ќе добијат поддршка од „Шпаркасе банка“ за стартап бизнис

Времето денес:Променливо со температури околу просекот, дожд в среда и в петок