fbpx
Image default
Вести Свет

Петмина повредени при истекување на гас во суд во Измир

Пет лица се повредени денеска при истекување на гас во судската палата во турскиот град Измир – пренесува МИА.

Зградата е евакуирана, објави турската телевизија НТВ. Петмината се пренесени во болница, а еден од нив се наоѓа во критична состојба.

Пред зградата на судот пристигнаа голем број амбулантни возила.

Засега се отфрлаат информациите за евентуална саботажа, соопшти полицијата.

Превземено од:

Поврзани вести

40 вработени во МВР со лажни дипломи

Трајче Гогов

Ураганот Мајкл добива на сила

Трајче Гогов

Би-Би-Си: Анџелина Џоли за претседателка?(видео)

Трајче Гогов