Image default
Вести Македонија

Десетгодишно девојче е силувано во Прилеп од нејзин сосед

Во полициска станица во Прилеп, жена на возраст од 45 години, во 20 часот и 15 минути пријавила дека сосед ја силувал нејзината десетгодишна ќерка.

Зегин

М.Ј од Прилеп синоќа е приведен откако жената го пријавила немилиот настан, тврдејќи дека половото дејство се случило околу 20 часот.

Зегин

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Поврзани вести

Алијанса за Албанците: Итно да се реформира и деполитизира Републичкиот судски совет

Вања Мицевска

Царовска на промоција на Индексот на родова еднаквост

Кире Андонов

Агенцијата на ОН за палестинските бегалци обезбеди 118 милиони долари

Вања Мицевска