Image default
Спорт Тенис

Ноле пцуеше, а Федерер му се обрати: Е затоа не играме двојки братко! (ВИДЕО)

Роџер Федерер и Новак Ѓоковиќ не се прославија во својот прв меч во двојки, загубија од Џек Сок и Кевин Андерсон во првиот ден на Лејвер купот, а светот се чуди како е можно двајца толкави мајстори да не можат да се снајдат заедно на теренот.

Освојувачите на 34 грен-слема (заедно) не можеа да се носат со ритамот кој го бара меч во двојки, а тоа најдобро го покажува нивниот разговор меѓу два гејма.

„Братко, е затоа не играме двојки“, рече Федерер, додека Ѓоковиќ пцуеше.

„Уф…мислам дека срцето ми застана на три секунди“, рече Србинот.

Откако го освоија првиот сет во тајбрек, до крајот загубија со 6-3, 10-6.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Словенија противник на Македонија во баражот за СП 2019

Вања Мицевска

Роналдо останува без ордените поради затајувањето на данок

Трајче Гогов

Финале во Шангај за Ѓоковиќ

Габриела Додевска