Image default
Вести Македонија

Времето денес: Топлото и сончево време, температурата до 31 степен

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 15 степени, а дневната температура од 26 до 31 степени. УВ индексот ќе изнесува шест.

Зегин

Во Скопје ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната температура ќе достигне до 31 степени.

Зегин

Продолжува периодот на стабилно, суво и релативно топло време.

Поврзани вести

Tрансплантација од починат донор за спас на друг живот

Ахмети од Боговиње: За 15 месеци ќе станеме членка на НАТО

Четири лица со тешки повреди и 14 со полесни во 18 сообракајќи вчера во Скопје