fbpx
Image default
Вести Македонија

Времето денес: Топлото и сончево време, температурата до 31 степен

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 15 степени, а дневната температура од 26 до 31 степени. УВ индексот ќе изнесува шест.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната температура ќе достигне до 31 степени.

Продолжува периодот на стабилно, суво и релативно топло време.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
или бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
или пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

НЛБ Банка со две промотивни кампањи од 01.11.2018 година

Трајче Гогов

Над 100 лица загинаа во поплавите во Нигерија

Трајче Гогов

Си Ен Ен: Кашоги бил убиен, а потоа исечен на парчиња

Трајче Гогов