Image default
Вести Македонија

Со нож нападнат малолетник од Арачиново додека чекал автобус

На автобуска постојка на булевар „Крсте Мисирков“ во Скопје вчера околу 13.00 часот 15-годишно момче од скопското село Арачиново, физички било нападнато од друг малолетник од Арачиново, ученик во државното средно училиште „Зеф Љуш Марку“.

Зегин

Додека чекал автобус, соопшти денеска МВР, 15-годишникот физички бил нападнат и со нож му биле нанесени две убодни рани во пределот на левото рамо и половината. Повреденото момче било пренесено во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ и задржано на понатамошно лекување. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Зегин

Поврзани вести

Младите претприемачи ќе добијат поддршка од „Шпаркасе банка“ за стартап бизнис

Демократите го отфрлаат оградувањето на Трамп од изреченото во Хелсинки

Аеродормци за денеска во 18 часот најавуваат нов протест пред „Мајчин дом“