Image default
Спорт Фудбал

Овечкин и Нејмар си подарија дрес и копачки

Еден од најдобрите хокеари во историјата на американската НХЛ лига, Александар Овечкин му подари дрес со број 8 од клуб Вашингтон Капиталс, на бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар.

Ниту Бразилецот не му остана „должен“ на рускиот хокеар и тој нему му подари копачки со кои настапувал за националниот тим. Овечкин доби и топка со автограм од Нејмар.

Бразил ноќеска во Вашингтон во пријателски дуел го совлада Ел Салвадор со 5:0.

Нејмар беше стрелец на еден гол и запиша три асистенции.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
или бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
или пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

ЖРК Куманово ги започнува настапите во ЕХФ Челинџ Купот

Трајче Гогов

Лоши вести за навивачите на Барса: Прегледите се одложени, се помалку надеж за Меси и Каталонците

Ливерпул троши 100 милиони за засилувања и титулата ќе биде нивна

Трајче Гогов