Image default
Спорт Фудбал

Марсело призна даночно затајување, ќе плати 750.000 евра

Парична казна од 490.000 евра и четири месеци затворска казна која нема да ја одлежи, му се заканува на бразилецот Марсело од Реал Мадрид, поради избегнување даноци.

Вкупно Марсело ќе мора да плати 750.000 евра, бидејќи користел странски компании за пријавување на приходите и така го оштетил даночниот систем на Шпанија.

Фудбалерот на Реал нема да мора да оди во затвор, бидејќи тоа е негов прв прекршок, а според шпанскиот закон, само за пресуда над две години се оди во затвор.

За исти даночни престапи со шпанските власти претходно се спогодија Лионел Меси, Кристијано Роналдо, Нејмар, Чабио Алонсо и други.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
или бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
или пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Извлечени групите во Лигата на Европа

Вања Мицевска

Огромни маки за Реал – Против Барселона во полуфиналето од Кралскиот Куп

Нов „трипл-дабл“ на Јокиќ во победата на Денвер (видео)

Трајче Гогов