Image default
Спорт Фудбал

Лорис доби казна од 50.000 фунти и забрана за возење

Судот во Лондон поради возење во алкохолизирана состојба му изрече паричната казна од 50.000 фунти и му ја одзеде возачката дозвола на 20 месеци на голманот и капитен на Тотенхем, Иго Лорис. Toj на 24 август бил запрен при рутинска контрола и не го поминал тестот за алкохол, a потоа бил приведен.

Зегин

Лорис се произнесе за виновен во случајот, а претходно упати јавно извинување до семејството, соиграчите, управата и навивачите на клубот

Зегин

Поврзани вести

Македонските каратисти на подготовка во Банско за престојното СП во Мадрид

Габриела Додевска

Македонија ја совлада Турција во квалификациите за ЕП 2020

Ѓоковиќ: Милман многу ме измачи