Image default
Спорт Фудбал

Лорис доби казна од 50.000 фунти и забрана за возење

Судот во Лондон поради возење во алкохолизирана состојба му изрече паричната казна од 50.000 фунти и му ја одзеде возачката дозвола на 20 месеци на голманот и капитен на Тотенхем, Иго Лорис. Toj на 24 август бил запрен при рутинска контрола и не го поминал тестот за алкохол, a потоа бил приведен.

Лорис се произнесе за виновен во случајот, а претходно упати јавно извинување до семејството, соиграчите, управата и навивачите на клубот

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

УЕФА го казни Ајакс за однесувањето на навивачите

Вања Мицевска

Вујовиќ: Червар повторно прави две грешки, Македонија е тактички подобра од Хрватска!

Трајче Гогов

Почина легендата на Ливерпул, Томи Смит

Вања Мицевска

Осум играчи на Реал Мадрид со нејасна иднина

Вања Мицевска

Сари незадоволен од играта на „сините“ против МОЛ Види

Габриела Додевска

Барселона го продава Ракитиќ за 125 милиони евра

Трајче Гогов