Image default
Вести Македонија

Вербална расправија во Скопје завршила со нож и пиштол

Вчера околу 10:15 часот било пријавено дека во Скопје во детската градинка на улица „Рокомија“, настанала вербална расправија помеѓу З.Џ.(40) и Б.З., двајцата од Скопје.

Зегин

Потоа, според пријавеното, З.Џ. извадил пиштол, додека Б.З. извадил нож. По преземени мерки  од страна на полициски службеници бил приведен З.Џ., при што кај истиот бил пронајден пиштол. Б.З. го напуштил местото на настанот, но по преземени мерки и активности е пронајден и приведен. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Зегин

Преземено од: МВР Билтен

Поврзани вести

Почина доајенот на спортското новинарство Бранко Давидовски

Дончев: Не пристигна понуда од болницата во Германија за лечење на малата Ева

Димитров: Надворешната политика ни е дома и клучот кој го пронајдовме од вратата со можности е во наши раце

Вања Мицевска