Image default
Вести Македонија

Вербална расправија во Скопје завршила со нож и пиштол

Вчера околу 10:15 часот било пријавено дека во Скопје во детската градинка на улица „Рокомија“, настанала вербална расправија помеѓу З.Џ.(40) и Б.З., двајцата од Скопје.

Потоа, според пријавеното, З.Џ. извадил пиштол, додека Б.З. извадил нож. По преземени мерки  од страна на полициски службеници бил приведен З.Џ., при што кај истиот бил пронајден пиштол. Б.З. го напуштил местото на настанот, но по преземени мерки и активности е пронајден и приведен. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
или бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
или пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Пратеникот од Златна зора е уапсен во близина на Атина

Трајче Гогов

Милионер џек пот добивката,радост за новото семејство

Трајче Гогов

Со нож нападнат малолетник од Арачиново додека чекал автобус

Трајче Гогов