fbpx
Image default
Спорт Фудбал

Барселона го претстави розовиот дрес

Шпанскиот фудбалски шампион Барселона на својот официјален Твитер профил го претстави третиот сет на дресови за сезоната 2018/2019.

Дресот е во бледо розови цвеќиња со темно црвена дијагонална лента, што ја симболизира улица „Дијагонал Авенија“ во Барселона, која минува низ градот дијагонално.

Таа е една од главните улици во Барселона, каде што има голем број на трговски и деловни центри и седиштето на многу банки.

Првата комбинација со која клубот од „Камп Ноу“ игра на домашен терен е дрес со каталонските бои сина и црвена, додека резервната варијанта која се користи на некои гостувања е во зеленкасто-жолта светла боја.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
или бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
или пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Мексиканска водителка го полуде светот со провокативно видео после победата

Трајче Гогов

Македонија едно место погоре на ФИФА листата, нов лидер Франција

Евра го почитува ПСЖ, но испрати жестока порака до Погба, Де Геа, Оле, Рашфорд, Марсијал

Кире