Image default
Спорт Фудбал

Барселона го претстави розовиот дрес

Шпанскиот фудбалски шампион Барселона на својот официјален Твитер профил го претстави третиот сет на дресови за сезоната 2018/2019.

Зегин

Дресот е во бледо розови цвеќиња со темно црвена дијагонална лента, што ја симболизира улица „Дијагонал Авенија“ во Барселона, која минува низ градот дијагонално.

Зегин

Таа е една од главните улици во Барселона, каде што има голем број на трговски и деловни центри и седиштето на многу банки.

Првата комбинација со која клубот од „Камп Ноу“ игра на домашен терен е дрес со каталонските бои сина и црвена, додека резервната варијанта која се користи на некои гостувања е во зеленкасто-жолта светла боја.

Поврзани вести

Величествен пречек за хрватските фудбалери во Загреб (Видеo)

Роналдо не сакал во Торино, ама таму завршил откако го одбиле два гиганти!

Дафинка Печорова

Леброн: Кливленд дома игра подобро