Image default
Спорт

Млад хрватски кикбоксер почина на турнир во БиХ

Млад хрватски кикбоксер почина за време на турнир во Босна и Херцеговина.

Станува збор за 16-годишно момче од Славонски Брод, кое на натпреварот добило силен удар под ребрата. Toј иако паднал, сепак ја продолжил борбата.

На излегување во ходникот од салата му се слошило и по укажаната прва помош веднаш бил префрлен во болница. И покрај обидите за реанимација момчето им подлегнало на повредите.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Казна од 15.000 евра за Вардар поради транспарентот „Талант Петух“

Вања Мицевска

Домашните екипи поуспешни на НБА натпреварите одиграни ноќеска

Трајче Гогов

Хрватската го претрпе најтешкиот фудбалски пораз во историјата

Габриела Додевска