Image default
Видео Забава

„Ако ме сакаш“ на Лина Пејовска доби кавер верзија од Александра Јанева (ВИДЕО)

Александра Јанева и гитаристот Тино Стојановски направија нова верзија на „Ако ме сакаш” од Лина Пејовска. Преработката е објавена во пресрет на новото издание на Макфест 2018 кое ќе се одржи од 4-6 октомври.

„Оваа ќе биде нашата последна преработка од летниот проект #summerjam. Изведбата е во чест на хитовите кои ги дава најголемиот фестивал во Македонија. Според мене, „Ако ме сакаш” беше апсолутниот хит oд Макфест 2017 година”, вели Александра која настапуваше на ланското издание на фестивалот како гостин во ревијалниот дел.

Со изведбата на песната Лина Пејовска во Штип ја доби наградата за дебитант на годината.  Во текот на летото, Александра Јанева заедно со Тино Стојановски и бендот 2Be ги обработија „Херој”, „Километри” и „Us”.

Преземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Кога вашиот автомобил ќе се претвори во трансформер (видео)

Кире Андонов

Што крие историјата за настанувањето на лизгалките ?!

Габриела Додевска

Зошто пролетта веќе не почнува на 21 -ви март?

Видео: Oд 0 до 100 години

Најпопуларните рецепти од „Инстаграм“ во 2018

Стадион на Канал 77 – 07.07.2018

Трајче Гогов