Image default
Вести Македонија

Северина во Штип ќе заработи колку Ѓорѓе Иванов за две години

Продолжува трката која општина колку повеќе да плати на ех- ЈУ ѕвездите на општинските манифестации.

На Пастрмалијадата во Штип,  по две недели, главна ѕвезда е Северина, која веројатно ќе го заработи најскапиот хонорар последните години даден на еден пејач на Пастрмалијадата.

Северина ќе заработи над 10.000 евра повеќе од Лепа Брена лани, а близу толку колку Здравко Чолиќ пред две години.

Нема да кажеме точен износ, само ќе си поиграме со бројките. Можете и сами да пресметате. Во само една вечер, Северина ќе си замине со 27 месечни плати на Претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов.

Неизвесно е дали Сверина во Штип ќе долета со приватен авион, како што замина деновиве во непознат правец, по скандалот со експлицитните фотографии.

Северина заминува со нејзиниот приватен авион после скандалот со сликите

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Меркел во јануари во дводневна посета на Атина

Трајче Гогов

Подметнат експлозив под возилото на кичевец

Ципрас го објави договорот: Уставната ревизија е голема победа за Грција

Трајче Гогов