Image default
Видео Спорт Фудбал

Ремек дело на Трајковски во ремито со Кремонезе (видео)

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски убав гол за Палермо синоќа во ремито со Кремонезе (2:2). Трајковски го совлада гостинскиот голман во 26.минута со удар од 20-ина метри откосо.

Вториот Македонец во тимот на Палермо, Илија Несторовски во игра влезе во 72.минута.

Палермо исто како и Кременозе имаат по два нерешени натпревара во првите две рунди од Серија Б.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Кафу: Најдобар со кој сум играл е Роналдињо, а најдобар против кој сум играл Зидан

Трајче Гогов

Во Струмица се одржа првата авто слалом трка за шампионатот на Македонија

Габриела Додевска

Дефо доби божиќен подарок, кој го заслужи пред десет години!

Трајче Гогов