Image default
Вести Свет

Шангај погоден од тајфунот Румбиа

ајфунот Румбиа денеска со силни ветрови и обилни дождови го погоди најголемиот кинески финансиски центарт Шангај.

Поради тајфунот од градот превентивно се евакуирани 53.000 луше.

Тоа е 18. бура што годинава ја погоди Кина.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Инцидентот во Лондон го истражува единицата за борба против тероризмот

Трајче Гогов

Електронските винети во Бугарија стартуваа со проблеми

Силно невреме ги погоди Хрватска, Словенија и Италија

Трајче Гогов