Image default
Спорт Фудбал

Сусо останува во Милан

Еден од најдобрите фудбалери на Милан, Шпанецот Сусо, и покрај интересот на Рома, нема намера да го напушти „Сан Сиро“ и е подготвен да потпише нов договор со „росонерите“ објави „Газета дело Спорт“.

– Ние не добивме никаква понуда за Сусо, па ни од Рома. Разговорите беа информативни, бидејќи ние никогаш не сакавме да го пуштиме, рече спортскиот директор Милан Леонардо.

24-годишнито Сусо кариерата ја почна во Кадиз, а потоа играше за Ливерпул, Алмерија и Џенова.

Минатата сезона дебитираше за шпанската репрезентација и се очекува во иднина да добива повеќе минутажа, бидејќи од националниот тим се повлекоа Андрес Иниеста и Давид Силва.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Од „Олд Трафорд” негираа дека има проблеми помеѓу Мурињо и Погба

Емоциите ќе го решат победникот изјави Симеоне

Трајче Гогов

Фелаини не им одолеа на кинеските милиони