Image default
Вести Македонија

Тешка кражба во куќа на ул.„Франц Прешерн“ во Скопје

Непознат  сторител вчера извршил тешка кражба во куќа на ул.„Франц Прешерн“ во Скопје.

Зегин

МВР информира дека кражбата во Полициската станица Карпош ја пријавила сопственичката на куќата Л.З. (53).

Зегин

Сторителот со употреба на сила влегол во куќата и одзел две пушки и пиштол марка „Црвена Застава М-88“ калибар 9 мм, сопственост на нејзиниот починат сопруг, златен накит и 70 евра, по што побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Преземено од: nezavisen.mk

Поврзани вести

Праските од рускиот ќе се префрлаат на британскиот, косовскиот или албанскиот пазар

Лекари, административци..вадат бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

Ердоган: Наскоро ќе се вратат повеќе бегалци во Сирија