Image default
Вести Свет

Родителите на Меланија Трамп добија американско државјанство

Родителите на Меланија Трамп добија американско државјанство за време на службена свеченост, потврди еден од нивните адвокати, Мајкл Вајлдс.

Зегин

Свекорот и свекрвата на Доналд Трамп го добија своето државјанство преку спонзорство на нивната возрасна ќерка, една од категориите на семејни визи која администрацијата на Трамп сака да ја укине.

Зегин

Од февруари, тие имаат дозвола за постојан престој во САД.

Виктор Кнавс, продавач на автомобили и неговата сопруга, Амалија, вработена во текстилната фабрика, се постари од 70 години. Тие се во пензија и поголемиот дел од времето го минуваат во САД со ќерката Меланија и внукот Барон (12).

Преземено од: mkd.mk

Поврзани вести

Србија потпиша договор со Кина од милијарда евра за пругата Белград-Будимпешта

Вања Мицевска

Денот на Републиката, 2 август неработен за сите граѓани

Здружението „Медиа плус“ го истражува работењето на 20 најзадолжени општини

Кире Андонов