Image default
Вести Македонија

Пронајден починат 37-годишен штипјанец

Од Итната помош до штипската полиција бил пријавен случај на починат маж во социјалната зграда до Домот на млади во Штип, потврдија од СВР Штип. Полицијата излегла на терен, но поради тоа што на телото на 37-годишниот Трајче Ј. не биле констатирани траги на насилство, предаден е за погреб. Покојниот кој живеал со семејството – родителите и брат и сестра, починал изутрината по седум часот, по излегувањето од туширање .

Зегин
Зегин

Поврзани вести

Петров бара обвинителен акт против Заев, министрите и пратениците кои гласаа за Договорот од Преспа

Во полошко месецов 67 странски државјанки на нелегална работа во угостителски објекти

Кире Андонов

Во сообраќајка во тетовско почина пешак