fbpx
Image default
Вести Македонија

Повреден лимар по пад при изведување градежни работи

Градежен работник вчера при изведување активности на станбен објект во Штип паднал од висина од 3,5 метри и се здобил со тешки телесни повреди. Министерството за внатрешни работи информира дека при изведување градежни работи на станбен објект, О.С. (54) од Штип, вработен како лимар, вчера околу 13:00 часот на улицата „Гоце Делчев“ во Штип од засега непознати причини паднал од висина од 3,5 метри на бетонски под. Тој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Клиничката болница Штип каде му биле констатирани тешки телесни повреди, по што поради сериозноста на повредите бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Штип.

Превземено од:

Поврзани вести

Цистерна удри во камион, па пламенот се прошири со молскавична брзина

Трајче Гогов

Академскиот сликар Владимир Темков одбележува четири децении творештво

Кире

Нова дрога од Кина стигна во Европа-Нус појавите се страшни

Кире