fbpx
Image default
Спорт Фудбал

Меси официјално нов капитен на Барселона

По заминувањето на Андрес Иниеста во Јапонија, Лионел Меси официјално е назначен за капитен на Барселона.

Меси минатата сезона често ја носеше капитенската лента бидејќи Инисета воглавно беше на клупата за резерви, но сезонава тој официјално ја доби главната улога во тимот.

Негови заменици ќе бидат Серхио Бускетс, Жерар Пике и Серхи Роберто.

Меси е во Барселона од својата 14. година, а досега за првиот тим има одиграно 675 натпревари и има постигнато 552 голови.

Превземено од:

Поврзани вести

Давитков: Заслужено триумфиравме против Косово

Трајче Гогов

Нејмар: Се’ уште не сум целосно подготвен

Вања Мицевска

Македонските ракометари со победа над Литванија го започнаа шампионатот во Грузија

Трајче Гогов