Image default
Вести Македонија

Изменет сообраќаен режим на патот Кичево-Охрид

На магистралниот пат Кичево – Охрид, (Мала Река – Славеј Планина), од денеска се воведува времена измена на режим на сообраќајот.

Зегин

Времената измена на сообраќајот со девијации (преминување од една коловозна лента во друга) е поради изведување градежни работи, а ќе трае до завршување на активностите.

Зегин

За воведениот времен режим  е поставена соодветна сообраќајна сигнализација

Поврзани вести

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Дафинка Печорова

Адеми: Се подготвува национална стратегија за дијаспората

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Спасовски се обидоа да сокријат убиство, Спасовски мора веднаш да си поднесе оставка