fbpx
Image default
Вести Македонија

ДИК ќе го дополнува Правилникот за референдумот

Државната изборна комисија (ДИК) денеска ќе одржи седница на која на дневен ред е предлог-одлука за дополнување на Правилникот за подготвка, организирање и спроведување на референдумот на државно ниво.

На седницата се најавени и информации за текот на јавниот увид и  пријавувањето на граѓаните за гласање во странство.

 

Превземено од:

Поврзани вести

Законски измени: Помали трошоци за отплата на потрошувачките кредити, меѓу нив и тие до 200 евра

Вања Мицевска

Надворешни притисоци сакаат да ја ослабат Србија и да се дојде до бескомпромисно решение со Косово, тврди Вучиќ

Вања Мицевска

Приведени седум македонски државјани кои се бореле во Сирија и Ирак

Трајче Гогов