Image default
Вести Свет

Пет Турчинки меѓу 100 најубави жени во светот за 2018 година

Пет Турчинки, главно познати од турските телевизиски серии, влегоа во изборот на 100-те најубави жени во светот за 2018 година според американскиот портал „Топ бјути ворлд“.

Зегин

Меѓу петте Турчинки на листата највисоко котира актерката Туба Бујукустун, која е на 17-та позиција, а нејзината колешка Мерјен Узерли е на 40-то место. Актерката Хазал Каја е на 80-та позиција, Фахрие Евџен на 84-та и Серенај Сарикаја на 88-та позиција.

Зегин

Според овој избор за најубава жена на светот е избрана актерката Александра Дадарио, а по неа следат Миранда Кер и Џиџи Хадид.

 

Извор:МИА

Поврзани вести

Воспитувачка навредувала дете во градинка во Гевгелија: Инспектори го проверуваат случајот (Видео)

Вања Мицевска

Македонија Предмалку се огласи Иванов – еве што соопшти

Скопјани си најдоа ново место за бесплатен паркинг (фото)

Дафинка Печорова