fbpx
Image default
Вести Македонија

Хан ги повика граѓаните да гласаат на референдумот

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, на својот профил на Твитер синоќа ја поздрави одлуката на Собранието да го одржи референдумот за Договорот со Грција на 30 септември.

 

– ЕУ го поддржува овој договор и неговата имплементација како симбол на помирување и добрососедски односи во регионот. Ги повикувам сите граѓани на Македонија да го искористат своето демократско право на глас. Се работи за нивната земја и нивната иднина, напиша Хан.

 

Извор:МИА

Превземено од:

Поврзани вести

Глутници кучиња шетаат низ Струга

Трајче Гогов

Младите не се откажуваат од општествените науки, иако пазарот на трудот бара сосема друга работна сила

Вања Мицевска

Евакуација на луѓе од две села во северозападна Сирија

Трајче Гогов