Image default
Вести Македонија

Девет лица повредени во сообраќајка на патот Штип-Радовиш

Повредени се девет лица во сообраќајна несреќа  во близина на радовишкото село Дамјан на магистралниот пат Штип-Радовиш.

Потпаролот на СВР Струмица Хринзатема Рендевска изјави дека несреќата се случила утринава во 3:40 часот помеѓу две патнички возила и еден трактор со приколка.

– Според првичните информации, со телесни повреди се вкупно девет лица и сите се хоспитализирани во болницата во Струмица, рече Рендевска.

Во тек е увид на местото на несреќата од страна на полицијата и јавниот обвинител.

Поради несреќата  изутрината од 4:15 часот до 5:40 сообраќајот на тој дел од патот беше целосно прекинат, по што возилата се пропуштаа наизменично.

Извор: МИА

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Грчките експерти препорачуваат бизнисмените да ги заштитат брендовите со „Македонија”

Весна Коловска

Струмичките затвореници се изживуваат врз поранешен полициски началник

Трајче Гогов

Заев ќе исрати инспектори во ИВЗ, откако Зекири праша дали поглаварот е заштитена мечка

Трајче Гогов