Image default
Спорт Фудбал

Колинда им ја „украде“ прославата на Французите (фото)

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ предизвика навистина огромно внимание во текот на финалето од Светското првенство.

За време на натпреварот потскокнуваше во ВИП ложата, а по финалето ги прегрна апсолутно сите, па дури и судиите и репрезентативците на Франција.

Исто така, таа успеа да влета во кадарот и во ист момент да ги подигне рацете кога француските фудбалери го подигнаа трофејот наменет за светските шампиони.

Очигледно претседателката на Хрватска има талент да се најде на погрешно место во погрешно време и не е ни чудо што предизвикува лавина реакции на социјалните мрежи.

Ваквата случајност навистина ретко се гледа…

Превземено од: СпортКлуб

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Една година од Супер купот во Скопје

Вања Мицевска

СП 2018: Англичаните ја уништија клетвата победија на пенали во натпревар на пенали

Кире Андонов

Дефо доби божиќен подарок, кој го заслужи пред десет години!

Трајче Гогов