fbpx
Image default
Спорт Фудбал

Колинда им ја „украде“ прославата на Французите (фото)

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ предизвика навистина огромно внимание во текот на финалето од Светското првенство.

За време на натпреварот потскокнуваше во ВИП ложата, а по финалето ги прегрна апсолутно сите, па дури и судиите и репрезентативците на Франција.

Исто така, таа успеа да влета во кадарот и во ист момент да ги подигне рацете кога француските фудбалери го подигнаа трофејот наменет за светските шампиони.

Очигледно претседателката на Хрватска има талент да се најде на погрешно место во погрешно време и не е ни чудо што предизвикува лавина реакции на социјалните мрежи.

Ваквата случајност навистина ретко се гледа…

Превземено од: СпортКлуб

Поврзани вести

Македонија заедно со Словенија и Црна Гора организатори на женското ракометно ЕП 2022

Целје го освои трофејот на Струшкиот ракометен турнир

Дафинка Печорова

Ловрен имаше „жолта минута“ по драмата на „Максимир“: Се вклучи во живо и го навреди Рамос (Видео)

Дафинка Печорова