Image default
Вести Култура

„Пивофест“ 2018: Настапот на „Црвена јабука“ доцнеше, пејачот заборавен во хотелот

Вчеравечер со половина час задоцнување поради краткиот дожд и настапот на рок групата Ван гог, започна втората вечер на „Пивофест“. На пивофестовската сцена прозвучија познатите рок рефрени „Мама“,„Ово је земја за нас“, за да веднаш после нив настапи Дарио со познатите „Дај да заспијам“, „Косоока“, „Плачела“…

Зегин

Зегин

По настапот на Дарио, паузата траеше малку подолго од вообичаеното. Настапот на „Црвена Јабука“ почна со задоцнување затоа што пејачот Дражен едноставно беше заборавен во хотелот, а според неофицијални информации тоа се случило бидејќи бил под дејство на алкохол. Сепак, се’ се реши набрзина, а публиката уживаше потоа во нивниот настап на добро познатите хитови на оваа балканска група. Финишот го имаше MOSSEL.

Вечерва на програмата се Fortissimo Band & Goce Coki, Next time, Џенан Лончаревиќ и Жељко Јоксимовиќ.

Поврзани вести

МИА демантира дека по интервенција од Алексис Ципрас е интервенирано во интервјуто на Заев

Трајче Гогов

Старата снимка не го ослободува Стојановски од одговорност – опозицијата бара да си поднесе оставка

Вања Мицевска

Четири лица загинаа при ураганот Флоренс во Северна Каролина

Вања Мицевска