Image default
Вести Македонија

Притвор од 30 дена за 70-годишниот педофил од Прилеп

Притвор од 30 дена му е одреден на 70-годишниот прилепчанец кој изврши полов напад врз петгодишно девојче.Во денешниот полициски билтен се наведува дека против 70-годишниот С.Ч. е поднесена кривична пријава поради сомневање за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“.Случајот во полиција го пријави 23-годишната мајка на девојчето. Старецот ги извршил половите дејствија врз девојчето додека тоа си играло на улицата „Никола Карев“ во Прилеп.

Зегин

 

Зегин

Извор:МИА

Related posts

Истече рокот за комплетирање барања за легализација од 2011 и 2016

Инцидент на летот од Лондон за Скопје за сендвич од мисирка (видео)

Владата не открива дали разрешувањето на Шаќири е поврзано со полициската акција во Струга

Вања Мицевска