Image default
Вести Македонија

Вечерва почнува Пиво фест Прилеп

По шеснаесетти пат, Прилеп од денеска ќе пулсира во знакот на пивото и скарата. Вечерва во 21 часот почнува 16. Издание на Пиво фест, на кое ќе учествуваат 5 пивари.

Според програмата, прилепчани и гостите од другите градови денеска ќе може да уживаат во настапите на Бени и Нонстоп, Дани, Тони Зен и Кирил Џајковски.

 

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Грција ја налути написот на Би-би-си за угнетеното македонско малцинство

Весна Крстева

Деветоодделенец го фати крстот во Дебар

Кире Андонов

Околу 30.000 мигрантски бебиња се родиле во Германија годинава

Вања Мицевска