Image default
Забава

Беквалац ги изненади фановите: Драстични промени на својот изглед

Наташа Беквалац откако во април годинава преживеа семејна драма и беше претепана од својот поранешен сопруг Лука Лазукиќ пред неполн месец се врати на сцената и во јавноста како што вели пејачката посилна од било кога.
Беквалац од породувањето, но и од семејното насилство се опоравува во кругот на најтесното семејството, а како последица на семејната драма таа драстично го промени својот изглед.

Имено откако повторно се појави во јавноста фановите веднаш реагираа како пејачката драстично ослабела и го променила физичкиот изглед, погледнете.

Инаку Наташа Беквалац се вратила на она што најдобро го знае и работи и што најмногу сака – музика. За есен подготвува нови песни, а стиховите кои ги објави на Инстаграм, ги заинтригирала следбениците.

Пеачката во еден дел од од песната вели: “Јас сум кралица на тагата и Пирова победа…”

Реакцијата на нејзините фанови, но и сите останати кои ја следат на Инстаграм се одлични. Изгледа дека Наташа навистина им недостасува. За пеачката оваа година беше многу тешка. Пред неколку месеци беше жртва на напад од Лука Лазукиќ од кого ја има ќерка Катја.

После немилите настани Наташа се соочува со судски процес кој е во тек, а враќање на музичката сцена ги уверила сите дека умее да биде јака и кога не е лесно да се биде силен.

Инаку судењето на Лука Лазукиќ почна минатата недела во Првиот основен суд во Белград, а на рочиштето присуствуваа и тој и Наташа Беквалац, на кои тоа им беше прва средба очи во очи после семејното насилство кое тој го изврши над пејачката.
И Наташа и Лука се појавија во друштво на своите адвокати, а Лазукиќ прв давал изјава.
На почетокот на неговото излагање, Наташа со адвокатот ја напуштила судницата.

Таа на вратата се свртела кон судијата и прашала: Не морам, нели?, а откако добила одобрение од судијата да не присуствува на давање исказ на Лазукиќ, таа излегла од судницата.

Наташа не ја напуштила зградата на судот, туку само се качила еден спрат погоре.

Инаку, Лука преку својата тужба бара Беквалац да му го врати секој денар кој тој го има потрошено додека биле заедно.

Преземено од:Скопје24

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

10 работи од градинка кои важат и во бизнисот

Вечер на староградска музика и игра на фестивалот „Илинденски денови“

Трајче Гогов

Познатиот професионален убиец на ТВ екраните стана модна икона

Трајче Гогов