Image default
Вести Македонија

Старец извршил полови дејствија врз петгодишно девојче

Седумдесетгодишниот С.Ч. вчера извршил полови дејствија врз петгодишно девојче, кое си играло на улицата „Никола Карев“ во Прилеп.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека случајот во полиција вчера попладне го пријавила 23-годишната мајка на детето.

По пријавата од полициски службеници С.Ч. бил приведен и задржан во Полициската станица Прилеп за понатамошна постапка.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Македонија денеска прв пат со свое столче на масата на НАТО

Трајче Гогов

Изгаснати два пожари, во Делчево и Штип

Протоколот ратификуван во Грција, почнува примената на новото име „Република Северна Македонија”

Габриела Додевска