Image default
Спорт Фудбал

Јувентус ќе го промовира Роналдо на 7 јули

Во Торино веќе се подготвуваат за прославата за договорот на векот.

Зегин

Италијанските медиуми го објавија датумот на кој Кристијано Роналдо ќе биде официјално претставен на „Алијанц“ стадионот. Денот е 7 јули, а тогаш се очекува Роналдо да пристигне во Торино.
Преселбата на Кристијано во Јувентус е прашање на часови. Ова, пак, го потврдува едно португалско издание кое се смета за блиско до мега-ѕвездата на светскиот фудбал.

Зегин

Агентот на португалската ѕвезда, Жорже Мендеш и претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез се сретнале во Мадрид, за да разговараат за трансферот, кој ќе ја чини „старата дама“ 100 милиони евра.

Со тоа Роналдо ќе стане најскапиот трансфер во историјата на Јувентус.

Превземено од:24info

Поврзани вести

Роналдо не сакал во Торино, ама таму завршил откако го одбиле два гиганти!

Дафинка Печорова

Модриќ призна дека сам се понудил на Интер

Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на „Ролан Гарос“

Вања Мицевска