Image default
Спорт Фудбал

Јувентус ќе го промовира Роналдо на 7 јули

Во Торино веќе се подготвуваат за прославата за договорот на векот.

Италијанските медиуми го објавија датумот на кој Кристијано Роналдо ќе биде официјално претставен на „Алијанц“ стадионот. Денот е 7 јули, а тогаш се очекува Роналдо да пристигне во Торино.
Преселбата на Кристијано во Јувентус е прашање на часови. Ова, пак, го потврдува едно португалско издание кое се смета за блиско до мега-ѕвездата на светскиот фудбал.

Агентот на португалската ѕвезда, Жорже Мендеш и претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез се сретнале во Мадрид, за да разговараат за трансферот, кој ќе ја чини „старата дама“ 100 милиони евра.

Со тоа Роналдо ќе стане најскапиот трансфер во историјата на Јувентус.

Превземено од:24info

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Федерер веќе три месеци играл повреден

Трајче Гогов

Почина Патрик Бауман, генерален секретар на ФИБА

Габриела Додевска

Почина најдобриот македонски атлетичар, Исмаил Мачев(ВИДЕО)

Трајче Гогов