Image default
Вести Македонија

Родилка почина во штипската болница – бебето преживеа

Родилката М.П од Свети Николе починала утрово во болницата во Штип откако вчера вечерта била породена во болницатa.

Како што дознава МКД.мк од семејството, жената се породила со машко бебе, а утрово починала под засега се уште неразјаснети околности.

Семејството нема информации од што настапила смртта и кога дошло до влошување на состојбата кај родилката.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Кинески суд осуди на смрт напаѓач во градинка

Трајче Гогов

Образованието рано го напуштаат 8,5 отсто од лицата меѓу 18 и 24 години

Кире Андонов

Еден од повредените патници кај Ласкарци утрово им подлегнал на повредите

Вања Мицевска