Image default
Вести Македонија

Родилка почина во штипската болница – бебето преживеа

Родилката М.П од Свети Николе починала утрово во болницата во Штип откако вчера вечерта била породена во болницатa.

Зегин

Како што дознава МКД.мк од семејството, жената се породила со машко бебе, а утрово починала под засега се уште неразјаснети околности.

Зегин

Семејството нема информации од што настапила смртта и кога дошло до влошување на состојбата кај родилката.

Related posts

Пронајдена марихуана при претрес во дом на гостиварец

Утре потпишување на договорот за името

Обвинителството утврдува евентуална кривична одговорност за смртта на 13 годишно девојче во Илинден

Вања Мицевска