Image default
Вести Македонија

Продолжува судењето на Сеад Кочан за „Труст“

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ во кој обвинети се бизнисменот Сеад Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ, за учество на тендер на Електрани на Македонија.

Зегин

Според обвинението, осомничените со фалсификувани документи местеле тендери во ЕЛЕМ во вредност од 17 милиони евра.

Зегин

Предметот, како што објави СЈО, е оформен врз основа на три прислушувани разговори, од кои два необјавени во јавноста од 3.8.2011 и 6.10.2011 година.

Поврзани вести

Шефовите на дипломатиите на Грција, Бугарија, Хрватска и Романија до крајот на годината ќе ги посетат Македонија и Албанија

Коалите за три децении може да исчезнат од делови на Австралија

Дафинка Печорова

Анѓушев и Манчевски на 5. Самит за Западен Балкан во Виена