Image default
Вести Македонија

Казнети 91 возач за брзо возење

Седум лица биле повредени, од кои двајца потешко, во девет сообраќајни несреќи што се случиле во изминатото деноноќие. Сообраќајната полиција казнила 91 возач кои се движеле со поголема брзина од дозволената.

Зегин

Девет возачи биле исклучени од сообраќај. Двајца од нив управувале возило пијани, а седум немале положен возачки испит.

Зегин

Од сообраќај биле исклученени 46 возила, со истечена важност на сообраќајната дозвола биле 22 возила, 121 автомобили биле непрописно паркирани, а со пајак биле подигнати 66 возила. Полицијата казнила и 22 возачи кои зборувале на мобилен телефон додека возеле.

Related posts

Вработени во „Дизни“ и во „Лего“ се упасени за детска порнографија

Трајче Гогов

ЕПП повикува на конструктивност кон договорот за името од сите страни

Вања Мицевска

Роберт Алаѓозовски се сели во кабинетот на Заев

Трајче Гогов