Image default
Вести Македонија

Дожд и грмежи до крајот на неделава

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Зегин

Минималната температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а максималната ќе достигне до 33 степени.

Зегин

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност, попладне со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Утре во текот на целиот ден времето ќе биде пооблачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, а се очекува да наврне и поголема количина на воден талог. Потоа во следните денови ќе има повремен пороен дожд и грмежи, особено во попладневните часови. Дневната температура ќе опадне за неколку степени.

Related posts

„Остен“ ги обедини карикатуристите 50-ти пат

Трајче Гогов

Поднесен Предлог закон за отпишување камати за долгови за неплатена сметка за комунални услуги

Сите сакаат да бидат дел од ИСТОРИСКАТА СРЕДБА, но само еден СПОРТИСТ има шанси за тоа

Трајче Гогов