Image default
Вести Македонија

Невреме во Скопје: Пороен дожд и силен ветер

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град.

Зегин

Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета.

Зегин

Од УХМР за МИА велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час. Неверемето засега е ограничено само на скопскиот регион.

Слично невреме во Скопје имаше и во саботата.

Related posts

Двајца обвинети признаа вина за нападот врз Села

Трајче Гогов

Силното невреме го зафати и Кичевскиот регион

Трајче Гогов

Македонските поети Јулијана Величковска и Митко Гогов на меѓународен фестивал во Софија

Трајче Гогов