fbpx
Image default
Вести Македонија

Автобус прегази жена во Штип

Автобус, кој превезувал работници, движејќи се наназад на улицата „Лески“ во населбата Баби во Штип, попладнето околу 13 часот, прегазил пешак, 74 годишна жена. Со тешки телесни повреди, жената веднаш била пренсена во Клиничката болница во Штип, каде еден час подоцна, починала, соопшти СВР Штип.

Поврзани вести

Џаери: Очекува објаснување за комисијата за помирување и законот за амнестија

Ригас: Со Договорот од Преспа постојат предуслови да излеземе од ќор-сокакот од претходните години

Католиците и дел од православните го слават Раѓањето Христово – Божик