fbpx
Image default
Тенис

Сергеј Трифуновиќ жестоко го навреди Ѓоковиќ

До пред една година беше херој на сите Срби во светот, сега се натпреваруваат кој потешко ќе го навреди.

Се разбира, станува збор за Новак Ѓоковиќ кој една година чека на турнирска титула и е далеку од врвот на АТП листата. Последниот неуспех на “Ролан Гарос” го изнервира српскиот актер Сергеј Трифуновиќ кој на Твитер удри по поранешниот идол.

„Добро, момче, сега на сите ни одиш на нерви: почни да го јадеш тоа месо, батали карфиол и алги, па кога ќе се пензионираш, потпиша за ФК Вегетаријанец”, напиша Трифуновиќ.

По неговиот твит се разви дебата на социјалните мрежи, симпатизерите на Ѓоковиќ не му останаа должни, но ситуацијата е далеку од онаа кога сите го сакаа најдобриот српски тенисер на сите времиња.

Превземено од: sportclub.mk

Поврзани вести

Федерер веќе три месеци играл повреден

Дафинка Печорова

Најдобриот швајцарски тенисер во интервју за Си-Ен-Ен се расплака(видео)

Дафинка Печорова

Серена по пласманот во финалето: Веќе се чувствувам како победник