Image default
Вести Македонија

Најуспешните основци и средношколци од Општина Тетово добија благодарници

Најуспешните основци и средношколци од Општина Тетово добија благодарници за освоените награди на општински, регионални државни и меѓународни натрпревари. Благодарници беа доделени на 118 ученици.

На учениците благодарниците им ги додели градоначалничката на Тетово Теуат Арифи. Таа истакна дека како прв човек на градот е многу горда што тетовските ученици и на ниво на држава и на меѓународно ниво освоиле голем број награди.

Благодарни беа доделни на вкупно 118 ученици

На учениците на кои има беа доделени благодарниците, им беше подарена и по една книга.

Зоран Димовски

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Коалицијата на СДСМ има согласност за заеднички кандидат за претседател

Весна Коловска

СЗО предупредува: Бројот на заболени со мали сипаници во светот се зголеми за 50%

Вања Мицевска

Пратениците ќе прашуваат, премиерот и министрите ќе одговараат

Габриела Додевска