Image default
Фудбал

Германија во шок: Најголемата ѕвезда не игра на Мундијалот!?

На една недела пред почетокот на Светското првенство, актуелниот планетарен шампион е под закана да игра без најдобриот играч и фудбалер од кого зависат многу работи во играта.

Зегин

Месут Озил се повреди на пријателскиот натпревар против Австрија, но неколку дена подоцна прогнозите за неговата состојба не се воопшто оптимистички. Весникот Билд пренесува дека лекарскиот тим на репрезентацијата прави се за да го врати во екипата, но Озил не тренира веќе четири дена и се помали се шансите да отпатува во Русија.

Зегин

За тоа колку фудбалерот на Арсенал е значаен за германската репрезентација, најдобро зборува фактот дека досега одигра 90 натпревари за националниот тим и постигна 27 гола.

Извор: sportclub.mk

Related posts

Бабунски останува тренер на Вардар

Песков: Русинките сами ќе одлучат со кого ќе спијат, тие се најдобри жени на светот

Кире Андонов

Разбојници го нападнале и ограбиле Пелегрини