Image default
Вести

Пукање по должината на рутата на маратонот во Сан Диего, приведена една жена

Една жена e привeдена кога полицијата во Сан Диего објави дека имало пукање по должината на маршрутата на маратонот, кој во градот се одржува секоја година.

Инцидентот бил пријавен во 11.09 часот по локално време, а се случил на паркинг во близина на кој се наоѓала целната линија на маратонската и полумаратонската трка, пренесува „Си-би-ес 8“.

Неколку минути подоцна, полицијата објавила дека ситуацијата е под контрола.

Покрај тоа, се наведува дека еден полицаец наводно бил повреден кога случајно се застрелал во ногата.

Превземено од:

Доколку имате било каква сторија пишете ни на
Viber или WhatsApp
бесплатно на телефонскиот број
☎️ 0800 80 222
пишете ни на маил
[email protected]

Поврзани вести

Захарова: Русија ќе прифати секакво решение за Косово, прифатливо за Србите

Трајче Гогов

Боби Браун ќе гради прифатилиште за жртви на семејно насилство

Трајче Гогов

Кирацовски: Кривичните пријави на ВМРО-ДПМНЕ се безпредметни

Кире Андонов