Image default
Ракомет Спорт

Ракометната федерација ги пушти во продажба билетите за натпреварот меѓу Македонија и Романија

Ракометната федерација на Македонија ги пушти во продажба влезниците за претстојниот натпревар против Романија во баражот за Светското првенство. Македонската ракометна репрезентација на десетти јуни од 20:30 часот во салата „Борис Трајковски“ во Скопје ќе се соочи со Романците, а поради значајноста на натпреварот се очекува ракометарите да добијат што поголема поддршка од трибините.

Зегин

Влезниците имаат цени од 100 денари (горни трибини) и 200 денари (долни трибини – партер).

Зегин

Македонија првиот од двата бараж натпревари ќе го игра во Скопје, а ревашнот ќе се одигра во Клуж на 13 јуни.

Победникот од двомечот ќе обезбеди учество на Светското првенство што ќе се одржи во Данска и Германија во јануари 2019 година.

Related posts

Иран не може да најде противник за пријателски натпревар

Разбојници го нападнале и ограбиле Пелегрини

Шампионскиот пехар во рацете на кадетките на Бадел