ММС

Објавено на: 02/10/21 12:11 PM

Утре пристигнуваат вакцините од Србија, Вучиќ ќе ги донесе до Табановце

Утре во 14 часот на граничниот премин Табановце ќе пристигне првата пратка вакцина од Србија за Македонија.

Премиерот Зоран Заев придружуван од министерот Венко Филипче ќе ја пречека делегацијата предводена од претседателот на Република Србија Александар Вучиќ со која ќе пристигне и пратката, известуваат од Владата.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.