ММС

Објавено на: 02/9/21 7:49 PM

Пукање во болница во Америка, неколку лица се повредени

Едно лице пукало во клиника во американскиот град Бафало, при што се повредени повеќе луѓе.

Пукаањето се случило денес на клиниката Алина која се наоѓа шеесетина километри северозападно од Минеаполис. Американските медиуми пренесуваат дека има повеќе ранети, но нема податоци за убиени.

Ранети се петмина, а во болницата одекнала и експлозија – пренесе New York post.

Според медиумот, едно лице е уапсено.

 

Извор:          rs-lat.sputniknews.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.