ММС

Објавено на: 02/8/21 6:51 PM

Анѓелка Прпиќ за посетата на психолог: Во ред е да имате и лоши денови

Актерката Анѓелка Прпиќ имаше важна задача пред себе во претходниот период, односно да се подготви за главната улога во психотрилер, кој наскоро треба да го здогледа светлото на денот. Жена која останала без својот сопруг, а покрај тоа била и злоупотребувана, не е воопшто лесен лик, па поради тоа актерката ангажирала и терапевт.

Како што вели актерката, психотерапијата не и’ е непозната, иако веќе со години посетува психолог.

-Клучна е вашата желба да се занимавате со самите себе. Во кој било контекст, а потоа што и да е помошта, е добредојдено. Одиш, гледаш дека тоа се насобрало. Одам веќе три години на терапија, како што одам на сите редовни годишни контроли, така е и со терапијата – додава актерката истакнувајќи дека терапијата многу и’ помогнала да сфати дека е во ред да се има и лош ден.

 

 

Фото: Instagram / andjelkap

 

Извор: kurir.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.