ММС

Објавено на: 02/8/21 5:54 PM

Попладнево приведен е криминалец баран со потерница

Попладнево полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка, отсек за потрага го приведоа С.О. (49). Сега приведениот се барал со потерница, за издржување казна затвор по чл.418 б ст.2 од Кривичниот законик на Република Северна Македонија во времетраење од четири години и шест месеци.

Лицето ќе биде предадено во казнено поправна установа „Затвор Куманово” – информираат од Министерството за внатрешни работи.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.