ММС

Објавено на: 02/8/21 12:41 PM

Не сум виновна за разводот на Слаѓа и Ѓоле, и јас поминав пекол – Отворено со Весна, пејачка во групата „Ѓогани“

Кога Ѓоле Ѓогани и Слаѓа Делибашиќ, се разведоа медиумите шпекулираа дека главниот виновник за распаѓањето на бракот е танчерката Весна Ѓогани, која подоцна му стана сопруга на Ѓоле.  Кога се разведоа во 2001 година, Слаѓа беше заменета со пејачката Весна Тривиќ, која дотогаш беше член на танцувачката група. Една година подоцна, Весна и Ѓоле ја започнаа својата романса, а хитовите само доаѓаа.

Танчерот Ѓоле Ѓогани сега се осврна на периодот кога се разведе од Слаѓа и изјави дека тогаш му било исклучително тешко затоа што целиот негов живот радикално се променил во моментот.

– Кога се разведов, решив да продолжам со бизнисот, ја направив песната „Понекогаш“ и бев на аудиција за нов пејач. Слаѓа и јас се разведовме и сите ученици отидоа кај Слаѓа, само Весна и уште едно момче останаа со мене – рече Ѓоле во емисијата „Премиера Викенд Специјал“ и додаде:

– Ми беше тешко, затоа што заминаа сопругата, децата и работата. Не сакав да се убијам поради Слаѓа, но ми беше тешко. Прво, ја нема жената што ја сакав, куќата, работата. Тогаш немаш задоволство, немаш ништо. Тежок период е, но за среќа дојде Весна.

Местото на Слаѓа во групата „Ѓогани“ го зазеде Весна, а тоа беа нејзините први впечатоци од српската естрада.

– Паднав на сцената како да сум паднал од Марс. Во еден момент започнав да заработувам многу и бев збунета. Морав да знам што сакам. Сите ме осудија и ме обвинуваа за разводот на Ѓоле и Слаѓа – рече Весна.

Весна Ѓогани откри и зошто е особено приврзана за еден стих од песната „Занм јас“, а приказната се однесува на нејзиното поранешно момче.

– Кога бев тинејџер, имав момче пред Ѓоле, и раскинавме. Тој имаше девојка. Ми се јави еднаш и рече дека го сменил бројот, но дека прво мене ми се јавил. Тогаш реченицата од песната ме купи: „Дури и пред неа го знаев твојот нов број“ – рече Весна во споменатото шоу.

Извор и фото: novosti.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.